“Крути” розтопили серця здолбунівських школярів

Школярі Здолбунівської гімназії виявили ініціативу і прийшли на перегляд фільму “Крути”. Ось які враження залишились у глядачів, пише вчитель історії Здолбунівської гімназії Вікторія Головатюк:

“Я добре пам’ятаю, що про Крути знало моє покоління у 1990-х. Це була знайома всім учням історія про 300 молодих хлопців-студентів, які були патріотами, але не воїнами, кинутими на поталу ворогові, якого потрібно було зупинити і які загинули смертю хоробрих. Виявляється, як багато чого тоді ми не знали… ???? Як все замовчувалось, правдиво перекручувалось, а ми і в 1990, і в 2000 роках, і ще й зараз навчаємось та багатенько черпаємо з радянської історіографії. Чому навчаємось? Тому що в мене, наприклад, досі збереглась” Історія середніх віків” В.Семенова, 1975 року випуску, і при написанні сучасного підручника для учнів 7 класу з всесвітньої історії схоже користувалися саме нею, принаймні мені так здалося. Але повернуся до Подвигу Героїв Крут.

Я щиро вдячна Юля Люкшин та Здолбунівська районна бібліотека для дітей та юнацтва за створення комфортних умов і люб’язно наданий для перегляду історичний та трагічний фільм “Крути 1918”. Вибачте, що прийшли трішки невчасно і завадили вам під час обідньої перерви. Завдяки Вам, сьогодні мої думки і думки учнів Здолбунівська Гімназія на дві години заполонили Крути, а точніше ті, хто для нас стали Героями, ті хто стримуючи натиск більшовиків більше 100 років поплатився там, поблизу Крут, своїм життям, заради молодої Української Народної Республіки. Вічна їм пам’ять!???? Можливо не всі, але думаю, що більша частина учнів з двох 9-х класів, подивившись фільм, щось для себе усвідомила, зрозуміла, по-новому подивилась на наше минуле і сьогодення, адже хвилювання і сльози годі було стримати, а значить є в серцях у наших дітей небайдужість, чуйність та любов до рідної землі.”