Проєкт «Цифра в кишені» в Здолбунівській громаді

Активні пенсіонери, матусі в декреті, медики, педагоги… Усіх цих людей об’єднала «Цифра в кишені» – вони стали учасниками перших воркшопів із цифрової грамотності, які відбулися в Здолбунові та Копитковому.
👉У рамках цього проєкту, навчання проводять безкоштовно. Його ініціювала Рівненська ОДА спільно з бібліотеками.
«Проєкт «Цифра в кишені» є пілотним і на сьогодні реалізовується у 5 громадах області: Сарненській, Володимирецькій, Гощанській, Дубенській та Здолбунівській.
Його мета – нав чити місцевих мешканців користуватися онлайн-послугами, яких їх є доволі багато. Такий формат зручний, адже дозволяє економити і час, і гроші, – пояснила заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. – У рамках проєкту, передбачено влаштувати серію воркшопів. Їх учасниками можуть стати всі бажаючі».
Навчання відбувається на базі місцевих бібліотек, а «цифровими» тренерами є працівники книгозбірні, які пройшли спеціальну підготовку.
«На сьогодні бібліотеки перетворилися на хаби, де відбувається чимало активностей, де проводять різноманітні тренінги, влаштовують майстер-класи. Усе для того, щоб відповідати вимогам часу і щоб відвідувачам було цікаво», – пояснила начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Перші «цифрові» воркшопи для жителів Здолбунова та Копиткового стосувалися оплати комунальних послуг онлайн. Також усіх бажаючих навчатимуть записуватися до лікаря онлайн, купувати квитки у такому ж режимі, користуватися сервісами відеотелефонії, застосунком «Дія», через який можна отримати державні послуги.
Детальніше про графік проведення воркшопів від «Цифри в кишені» місцеві жителі можуть дізнатися у бібліотеках, а також зателефонувавши на гарячу лінію ОДА за номером 0800-500-078.