27 серпня виповнюється 165 років від дня народження класика української літератури Івана Яковича Франка

Результатом діяльності Івана Франка як письменника, ученого, публіциста, критика, перекладача та громадського діяча є понад п’ять тисяч праць. Випущений у світ п’ятдесятитомник — це лише третина створеного українським генієм. Найвідоміші твори: поетичні збірки «З вершин і низин», «Зів’яле листя», поема «Мойсей», повість «Захар Беркут», драма «Украдене щастя», збірка казок .
До річниці народження письменника в Здолбунівській бібліотеці для дітей та юнацтва оформлено книжкову виставку-портрет «Іван Франко – син України, велич світова» на якій представлена літературна спадщина Великого Каменяра та видання, що знайомлять з його життєвим та творчим шляхом.
Цікаві факти з життя І.Франка: Іван Франко став першим професійним українським письменником, який заробляв на життя літературною працею.
У гімназії сидів на останній парті, але міг майже дослівно переказати розповіді вчителів на заняттях. У п’ятому класі під час уроків, які вважав нецікавими, читав Шекспіра в німецькому перекладі.
У гімназійні роки, залишившись без батьків, заробляв на життя репетиторством. Із тих коштів зібрав величезну на той час бібліотеку – понад 500 томів.
Чотири рази його ув’язнювала австрійська влада (у 1877, 1880, 1889 і 1892 роках).
Володів 14 мовами. Поет, прозаїк, фольклорист, перекладач, публіцист, філософ, економіст, політик, громадський діяч. Сучасники називали його «академією в одній особі».
Писав твори не лише українською, а й польською, німецькою, іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоіндійської, давньоарабської, давньогрецької, східних мов.